لوله پنج لایه

سیستم لوله کشی و تاسیسات یکی از اصلی‌ترین عوامل استحکام ساختمان و باعث افزایش طول عمر ساختمان است. لوله‌ها معمولا جنس فلزی یا پلیمری دارند و عمر محدود هر دو نوع لوله به تنهایی، باعث ایجاد خرابی در سیستم لوله کشی ساختمان می‌شود.
با استفاده از فناوری روز و تکنولوژی جدید، لوله‌ها را به گونه‌ای می‌سازند که در برابر ترکیدگی یا نشت لوله مقاوم باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا یکی از بهترین لوله‌های مدرن که لوله پنج لایه گفته می‌شود را به شما معرفی کنیم.

لوله پنج لایه شرکت یزد پلیمر

لوله پنج لایه چیست؟

لوله‌های فلزی یا پلیمری هرکدام مزایا و معایب خود را دارند. متخصصان و مهندسان به دنبال ایده‌ای نوین برای ساخت لوله بودند تا اینکه، ایده استفاده همزمان از پلیمر و فلز مطرح شد. ایده لوله‌های پنج لایه، کیفیت و طول عمر لوله‌های ساختمانی را دگرگون کرد.

لوله پنج لایه از ترکیب لایه‌های مختلف پلیمر و فلزی است و در ساختار آن یک لایه آلومینیوم توسط لایه‌هایی از پلیمر احاطه شده و برای چسباندن این لایه‌ها از چسب‌های مخصوصی استفاده می‌شود. این لوله‌ها عمر 50 ساله دارند و تا دمای 95 درجه سانتی گراد را تحمل می‌کنند.

شرکت یزد پلیمر، تولید کننده لوله‌های پنج لایه و با کیفیت، با داشتن سابقه درخشان و طولانی در زمینه تولید لوله‌های ساختمانی، آماده ارائه خدمت به شرکت‌های ساختمانی و خانه‌های شخصی شما است.

نحوه تولید لوله پنج لایه

لوله‌های پنج لایه با استفاده از دولایه پلیمری ( بر پایه پلی پروپیلن )، دولایه چسب و یک لایه فلزی ( آلومینیومی ) تولید می‌شوند. در تولید این لوله‌ در واقع از دونوع لوله‌های پلی‌اتیلن و فلزی استفاده می‌شود. هر کدام از این لوله‌ها ایرادهایی دارند که در صورت ترکیب یک لوله ایده آل را تشکیل می‌دهند.

وجود آلومینیوم در ترکیب این لوله‌ها استحکام و انعطاف پذیری را به شدت افزایش داده است. ویژگی‌های مثبت لوله پنج لایه باعث شده تا به سرعت جایگزین انواع لوله‌های فلزی و پلیمری در جهان شود.

مزایای استفاده از لوله پنج لایه

 1. لوله پنج لایه دوام و طول عمر بسیار بالایی دارد.

2.مقاومت بالا در برابر ارتعاشات ناشی از زلزله و شعله‌ور نشدن در برابر آتش از مزایای دیگر لوله پنج لایه است.

3.به دلیل وجود لایه‌های پلیمری در سطح داخلی لوله پنج لایه، جلبک‌ها امکان رشد ندارند و زنگ‌زدگی و خوردگی هم اتفاق نمی‌افتد.

4.از آن‌ جایی که سطح داخلی لوله پنج لایه صیقلی و نرم است؛ فشار آب در طی عبور از لوله کاهش بسیار کمی پیدا می‌کند.

5.این لوله مقاومت بسیار بالایی برابر انواع مواد اسیدی و بازی و خاصیت خورندگی این مواد دارد.

6.لوله پنج لایه می‌تواند تا حرارت 95 درجه سانتی‌گراد را تحمل‌کرد و بدون اتلاف گرما حرارت را انتقال‌ داد .

7.قیمت و هزینه نصب مناسب این لوله، یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از لوله پنج لایه است.

8.با استفاده از لوله پنج لایه، امکان نفوذ اکسیژن به درون لوله وجود ندارد و در نتیجه خواص فیزیکی آب یا مایع داخل لوله دچار تغییر نمی‌شود.

برای تهیه‌ی انواع لوله‌های ساختمانی و با دوام یا پنج لایه، سعی کنید به یکی از بزرگترین و بهترین مراکز فروش لوله و اتصالات یو پی وی سی مراجعه کنید.

کاربرد لوله پنج لایه

با همه این مزایا، حدس میزنید که لوله‌های پنج لایه چقدر پرکاربرداند. این لوله‌ها برای لوله‌کشی بهداشتی آب گرم و سرد ساختمان‌ها استفاده می‌شوند. سیستم تهویه و سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی را می‌توان با استفاده از این لوله‌ها راه‌اندازی کرد و از دیگر کاربردهای لوله‌های پنج لایه، استفاده در ساخت سیستم‌های دیالیز و انتقال گاز در صنایع پزشکی است. برای تهیه‌ی این لوله پرکاربرد و فوق‌العاده، از مراکز مطمئن تولید کننده لوله پلی پروپیلن و انواع لوله و اتصالات ساختمانی مانند یزد پلیمر خرید کنید.

لوله پنج لایه و مزایای استفاده از آن در یک کلام

لوله پنج لایه محصولی جدید از تکنولوژی روز است که از ترکیب لوله فلزی و پلیمری ایجاد شده و مزایای هردو نوع لوله را در خود دارد. مقاومت بالا به حرارت، مواد اسیدی، بازی و کاهش بسیار کم فشار مایع درون لوله و همچنین هزینه نصب بسیار کمتر باعث شده تا این لوله با سرعت زیاد جایگزین سایر لوله‌های دیگر در سراسر جهان شود.

از این لوله ها در لوله کشی آب گرم و سرد ساختمان‌ها، ساخت سیستم دیالیز و انتقال گاز در پزشکی، سیستم تهویه و گرمایشی و سرمایشی استفاده می‌شود.

آنچه می‌خوانید

ثبت سفارش لوله پنج لایه

نظرات مشتریان

زهرا جوکار

شطرنج

لوله پلی اتیلن شرکت یزد پلیمر  با کیفیت ترین لوله ها هستن 

امیر رضایی

شطرنج

لوله پلی اتیلن شرکت یزد پلیمر  با کیفیت ترین لوله ها هستن 

صابر آیت اللهی

شطرنج

لوله پلی اتیلن شرکت یزد پلیمر  با کیفیت ترین لوله ها هستن 

علی دهقانی

شطرنج

لوله پلی اتیلن شرکت یزد پلیمر  با کیفیت ترین لوله ها هستن 

نظر خود را با ما در میان بگذارید