لوله پلی اتیلن آبیاری

لوله پلی اتیلن آبیاری - شرکت یزد پلیمر

لوله پلی اتیلن آبیاری از انواع لوله‌ها با کاربرد و مزایای زیادی می‌باشد این نوع لوله در انواع مدل‌های مختلف تولید شده است که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاص خود می‌باشند. این نوع لوله در مزارع مختلف و گلخانه‌ها کاربرد زیادی دارد. در ادامه این مطلب به بررسی انواع لوله های پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای خواهیم پرداخت که امیدواریم با توجه به موارد ذکر شده بتوانید اطلاعات لازم را در مورد این نوع لوله بدست آورید.

لوله پلی اتیلن آبیاری به دلیل اینکه تحت فشار اصلی و نیمه اصلی به راحتی نصب و راه اندازی می‌گردد امروزه مورد توجه قرار گرفته است. طول عمر این لوله‌های مخصوص آبیاری به دلیل اینکه دارای خواص مکانیکی منحصر به فرد می‌باشند مقرون به صرفه و بالا است.

بررسی لوله پلی اتیلن آبیاری

ویژگی‌ها و ساختار خاص لوله پلی اتیلن آبیاری باعث شده است که بیشتر کشاورزان نسبت به استفاده از این نوع لوله‌ها ترغیب شوند. لوله‌های پلی اتیلن آبیاری همچنین در انواع مختلف تولید می‌گردند که هر یک از این مدل‌ها دارای کاربرد خاصی در سیستم آبیاری هستند.

بررسی انواع لوله های پلی اتیلن آبیاری

لوله پلی اتیلن آبیاری به دلیل اینکه کاربرد زیادی دارند در انواع مدل‌های مختلف زیر تولید می‌شوند :

 1. لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری با دانسیته بالا
  لوله‌های اصلی و نیمه اصلی که در شبکه‌های آبیاری تحت فشار مورد استفاده قرار می‌گیرند جزو این نوع لوله‌ها هستند. تا سایز 110 این مدل لوله‌ها به صورت کلاف تولید می‌گردند. لوله‌های کلاف می‌توانند هزینه جوشکاری و اتصال را به صورت قابل توجهی کاهش دهند.
  طول عمر لوله پلی اتیلن آبیاری به دلیل استفاده از مواد اولیه با‌کیفیت در ساختار آن بالا است. این نوع لوله‌ها دارای عمر حدود 100 سال می‌باشند و از آن‌ها در خطوط اصلی و فرعی شبکه‌های مخصوص آبیاری استفاده زیادی می‌شود.
 2. لوله پلی اتیلن آبیاری با دانسیته پایین :
  در شبکه‌های آبیاری قطره ای تحت فشار از لوله پلی اتیلن با دانسیته پایین استفاده می‌گردد. این نوع لوله‌ها در انواع سایز‌های مختلف از 16 تا 32 میلیمتر با فشار کاری 2.5، 4 و 6 بار تولید می‌گردند. طول عمر این نوع لوله‌ها با توجه به مواد مورد استفاده در ساختار آن‌ها، شرایط و محیط از 10 تا 15 سال متفاوت می‌باشد. هر چقدر کیفیت مواد بیشتر باشد و در شرایط و محیطی مناسب‌تر از آن‌ها استفاده شود طول عمر آن‌ها نیز بیشتر می‌شود.
 3. نوار آبیاری پلی اتیلن :
  این نوع لوله به شکل یک لوله نواری با دریپر سرخود طراحی شده است به همین دلیل به سادگی و با سرعت زیادی می‌توان آن را نصب کرد. نوار آبیاری پلی اتیلن دارای راندمان بالایی می‌باشد و این نوع لوله به صورتی طراحی شده است که دارای روزنه ورودی آب، واحد منسجم و لوله زیگزاگی کناری می‌باشد.
  آب از قسمت روزنه ورودی این نوار به قسمت داخلی لوله زیگزاگی هدایت می‌شود. از قسمت داخلی لوله زیگزاگی برای پایین آوردن فشار خروجی آب استفاده می‌گردد.
  از نوار آبیاری قطره ای برای آبیاری کردن زمین‌های کشاورزی، گلخانه و باغات استفاده می‌شود. استفاده از نوار آبیاری به صورت قطره‌ای یکی از رایج‌ترین روش‌ها در چند سال اخیر در کشور ایران محسوب می‌شود. از نوار آبیاری قطره ای در مناطق بیابانی و خشک استفاده زیادی می‌شود.

لوله پلی اتیلن برای آبیاری قطره ای چیست ؟

لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای و اتصالات آن دارای تنوع زیادی در سایز و فشار‌کاری می‌باشد. اگر شما از این نوع لوله تمایل دارید استفاده کنید بهتر است با توجه به نیاز خود سایز و مدل مناسبی از آن را انتخاب نمایید. در ادامه لیستی از انواع لوله پلی اتیلن آبیاری قطره‌ای پرمصرف که در باغداری و کشاورزی از آن‌ها استفاده می‌شود را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

 • لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای با سایز 10 میلیمتر
 • لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای با سایز 12 میلیمتر
 • لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای با سایز 16 میلیمتر
 • لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای با سایز 20 میلیمتر
 • لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای با سایز 25 میلیمتر
 • لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای با سایز 32 میلیمتر
 • لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای با سایز 40 میلیمتر
 • لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای با سایز 50 میلیمتر
 • لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای با سایز 63 میلیمتر
 • لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای با سایز 75 میلیمتر
 • لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای با سایز 90 میلیمتر

مزایای استفاده از لوله های پلی اتیلن آبیاری قطره ای

از لوله‌های پلی اتیلن به دلیل مزایای زیادی که دارند برای انجام آبیاری قطره ای استفاده زیادی می‌شود. لوله پلی اتیلن برای آبیاری قطره ای دارای مزایای زیر است :

 1. این نوع لوله‌ها دارای مقاومت زیاد در برابر اشعه ماوراء‌بنفش خورشید هستند.
 2. سهولت در حمل و نقل و نصب
 3. وزن سبک
 4. استحکام زیاد
 5. مقاومت در برابر خمیدگی و ضربات
 6. خواص الاستیسیته بالا
 7. انعطاف‌پذیری بالای لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای باعث شده است که از آن بتوان در زمین‌های هموار به راحتی استفاده کرد.
 8. مقاومت زیاد در برابر زمین لرزه و رانش زمین یکی دیگر از مهم‌ترین مزیت‌های لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای می‌باشد.
 9. سطح صیقلی داخلی این نوع لوله‌ها باعث می‌شود تا سیالات و مواد به راحتی از قسمت داخلی آن‌ها عبور کنند.
 10. ماندگاری طولانی
 11. مقاومت زیاد در برابر اسید‌ها، پوسیدگی، سیالات شیمیایی و ساییدگی
 12. قیمت پایین
 13. هزینه نصب و راه‌اندازی پایین
 14. عدم ترکیدگی مخرب
 15. مناسب‌ترین انتخاب برای کشت‌های فصلی
 16. مقاومت زیاد در برابر کشش در زمان نصب یکی دیگر از ویژگی‌های مهم لوله پلی اتیلن برای آبیاری قطره ای می‌باشد.
 17. اشغال فضای کم در انبار باعث شده است که این نوع لوله‌ها پرفروش‌تر شوند.

قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری قطره‌ای نسبت به سایر مدل‌های لوله پلی اتیلن پایین‌تر است. به دلیل اینکه قیمت‌ها ثابت نیست نمی‌توان قیمت مشخصی را برای این نوع لوله‌ها تعیین کرد. قیمت لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای با توجه به موارد زیر تعیین می‌شود :

 1. سایز ( این نوع لوله‌ها در سایز‌های مختلف تولید می‌شوند که قیمت هر سایز متفاوت است.)
 2. کیفیت موادی که در ساخت لوله مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر چقدر کیفیت مواد بهتر باشد قیمت لوله نیز بیشتر است.
 3. کاربرد
 4. برند لوله

کاربرد لوله پلی اتیلن آبیاری

لوله پلی اتیلن برای آبیاری قطره ای طبق استاندارد جهانی تولید می‌گردند. از این نوع لوله‌ها برای کار در فشار اسمی مختلف از 4 تا 20 بار استفاده می‌شود. به همین دلیل در سراسر جهان در صنعت لوله کشی مورد توجه قرار گرفته‌اند. برخی از مهم‌ترین کاربرد لوله پلی اتیلن آبیاری عبارتند از :

 1. گلخانه
 2. کشاورزی و صنایع مختلف وابسته به آن
 3. کنترل منابع آبی و پیشگیری از هدر رفتن آب

یزد پلیمر تولید‌کننده انواع لوله و اتصالات کاربردی

یزد پلیمر از معتبر‌ترین تولید کننده‌ها در زمینه تولید انواع لوله و اتصالات کاربردی می‌باشد. برای خرید لوله و اتصالات پلیمری می‌توانید به این گروه تولید‌کننده معتبر مراجعه نمایید. لوله پلی اتیلن آبیاری نیز یکی دیگر از انواع تولیدات یزد پلیمر به شمار می‌رود. این نوع لوله به دلیل اینکه دارای خواص و مزایای زیادی است امروزه مورد توجه اغلب مشتریان یزد پلیمر قرار گرفته است.
در صورتی که تمایل به خرید و استفاده از لوله پلی اتیلن آبیاری و لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری قطره ای و خرید لوله pe را دارید بهتر است برای دریافت مشاوره و ثبت سفارش خود با شماره 37272363-035 تماس بگیرید.

نتیجه گیری :

در این مطلب به بررسی ویژگی‌ها و مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن آبیاری پرداختیم. امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را برده باشید و مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد.

ثبت سفارش لوله پلی اتیلن آبیاری

نظر خود را با ما در میان بگذارید